| Face Model Size: |
22*12.7cm |
| Material: |
TPE |
| Gross Weight: | 1.62kg |
| Colors: | Clear |
| Packing: |
Individually packed in a bubble bag then a box |
| Singe Package: | 24.6*16.4*12.3, G.W.:1.62kg |
|
Estimate Package Details: |
|
| Quantity/outer: | 12pcs |
| Carton dimension: | 52*35.5*41.5cm |
| Gross weight: | 20 kgs |
| Certification: | ISO13485, FDA, SGS |
| Payment Term: | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods: | Bank TT, Western Union, Paypal |
| Customized | Available |
What is your lead time?
For a regular facial mannequin head, our lead time is 1-3 days. If you're going to customize it or bigger order, it will take 10-20 days to complete the order.
Do you offer samples?
Yes, we basically offer samples for the regular transparent facial injection mannequin. For more details, please contact us to discuss more.


