The adults tibial IO injection training module represents adults' tibia bone. It’s useful tool for practising adult lO infusion. Velcro skin design allows user to repeatedly practice on same skin. Each kit has 5 replacement bones for injection practice.
| Specifications | |
| Size: | 23.5*14.5*12.5cm |
| Weight: | 750g |
| Single Package G.W.: | 1350g |
| Estimate Package Details: | |
| Quantity/outer: | 16pcs |
| Carton size: | 49*31*56cm |
| Gross weight: | 12kgs |
| Certification: | ISO13485, FDA, SGS |
| Payment Term: | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods: | Bank TT, Western Union, Paypal |
