| Standard MOQ: | 10000 Units |
| Cigar Box Size: | 10cm x 9cm x 5cm |
| Cigar Box Material: | 350g cardboard paper |
| Sachet size: | 9.5cm x 4cm |
| Wet wipe size: |
20cm x 12cm |
| Printing: |
CMYK printing on the box, CMYK printing on the sachet |
| Colors: | PMS matched |
| Quantity/outer: | 100 boxes |
| Carton dimension: | 68cm x 34cm x 30cm |
| Gross weight: | 15.5 kgs |
| Certification: | ISO13485, FDA, SGS |
| Payment Term: | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods: | Bank TT, Western Union, Paypal |



