| Case Size | 55×40×37.5cm |
| Gross Weight | 13.48kg |
| QTY/CTN | 24 pcs |
| Unit Size | 19×17.5×8.5cm |
| Unit Weight | 0.52kg |
| Material | Silicone |
| Others | |
| Certification | ISO13485, FDA, SGS |
| Payment Term | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods | Bank TT, Western Union, Paypal |
