| Size of Wound Trainer: | 12cm*6.5cm*25cm |
| Net Weight of Wound Trainer: | 900g |
| Training Kit Contents: | 1*Silicone Wound Packing Trainer 3*Compressed Gauze |
| Single Package: | 10*16*26cm, 1138g |
| Packing: | Individually packed in a paper box |
| Estimated packing details: |
|
| Quantity/outer: | 12 pcs/ctn |
| Carton dimension: | 54*33*33cm |
| Gross weight: | 14 kgs |
| Certification: | ISO13485, FDA, SGS |
| Payment Term: | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods: | Bank TT, Western Union, Paypal |
If you need a bulk discount or customize it with your logo on the package box, please get in touch with us.