| Size: | 5.8cm x 5.8cm x 5cm |
| Material: | PP |
| Net Weight: | 26g |
| Colors: | Solid Color and Transparent Color, Pms Matched |
| Printing: | silk screen printing |
| Packing: | Individually packed in PP bag |
| Estimated packing detail: | 400 pcs/ctn, MEAS: 37cm x 29cm x 37cm, G.W.: 11kgs |
| Certification: | ISO13485,FDA, SGS |
| Payment Term: | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods: | Bank TT, Western Union, Paypal |
For a regular pacifier case, our lead time is 1-3 days. If you're going to customize it or bigger order, it will take 10-20 days to complete the order.
Yes, we basically offer samples but do not include shipping costs for the regular pacifier box. For more details, please contact us to discuss more.


