| Product Size: | 3.5x7.5x6.3cm |
| Net Weight: | 70g |
| Material: | Silicone+PU foaming |
| Packing: | Individual package in inner paper box |
| Single Package Details: | 4.8 x 8.3 x 9cm, G.W.:86g |
| Estimated Package Details: |
80 pcs/ctn MEAS: 36 x 28 x 30 cm G.W.: 7.8kg |
| Certification: | ISO13485, FDA, SGS |
| Payment Term: | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods: | Bank TT, Western Union, Paypal |
For bulk purchase orders from universities, dental courses, dental labs, medical institutions, and distributors worldwide, please contact us for detailed support.


