By classifying the different stages of diabetic foot, it helps doctors and patients understand the progression of the condition and take timely and effective treatment and care measures.
| Specifications | |
| Material: | Silicone |
| Net Weight: | 425g |
| Box size: | 18*12*7.5cm |
| Single Package: | 19*14.2*10.70cm |
| Single Package G.W.: | 1420g |
| Packing: | 5 pcs in a plastic box then in a white box |
| Estimate Package Details: | |
| Quantity/outer: | 8pcs |
| Carton size: | 45*22*37CM |
| Gross weight: | 12 kgs |
| Certification: | ISO13485, FDA, SGS |
| Payment Term: | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods: | Bank TT, Western Union, Paypal |