| Size: S, M, L |
|
| S: | 145 x 58mm |
| M: | 172 x 64mm |
| L: | 185 x 85mm |
| Material: | PE |
| Color: | PMS matched |
| Packing: individually packed in a pp bag |
|
| S: | 50pcs/bag, 80bags/ctn |
| M: | 50pcs/bag, 60bags/ctn |
| L: | 50pcs/bag, 50bags/ctn |
| Estimated packing details: |
|
| S: | 4000pcs/ctn MEAS: 71*36*65cm, G.W.:5.8kgs |
| M: | 3000pcs/ctn MEAS: 71*36*65cm, G.W.:5.5kgs |
| L: | 3000pcs/ctn MEAS: 71*36*65cm, G.W.:5.8kgs |
| Certification: | ISO13485, FDA, SGS |
| Payment Term: | 30% deposit paid by TT before production, 70% balance before shipment. |
| Payment Methods: | Bank TT, Western Union, Paypal |



